Січові стрільці під російською артилерією. Як захлинався “наступ Керенського” — Григорій Савченко

Григорій СавченкоУ рамках спецпроекту “Наша революція 1917” інтернет-видання “Деловая столица” опублікувала статтю “Січові стрільці під російською артилерією. Як захлинався наступ Керенського автором якої є голова Київської обласної організації НСКУ, професор кафедри новітньої історії Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Григорій Савченко.

“Перша світова війна стала викликом для українства, мірилом його стану та потенційних можливостей. Другого серпня 1914-го три галицькі партії — націонал-демократи, радикали і соціал-демократи, — створили у Львові Головну українську раду (ГУР). Вже третього серпня ГУР у “Маніфесті Головної української ради” підкреслювала, що український народ опинився серед тих народів, на “які війна і її наслідки наляжуть найбільше” і обґрунтовувала тезу, що російська імперія “є історичним ворогом України” — вказує в публікації автор.

“З поразкою “наступу Керенського” на землях України фактично припинилися бойові операції Першої світової війни. Розпочався й новий період в історії Українських Січових Стрільців. Частина стрільців, що потрапила до російського полону, стала на захист Української революції в Києві в лавах Галицько-Буковинського куреня січових стрільців, згодом Куреня (полку) січових стрільців часів Української Центральної Ради. Це була одна з найбоєздатніших тогочасних українських військових формацій. Але про це ще піде мова далі” — завершує виклад думок Григорій Савченко.

Із повним текстом статті пропонуємо ознайомитися на сайті видання “Деловая столица”.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *