Засідання краєзнавчого клубу “Моя Черкащина”, присвячене Всеукраїнському дню краєзнавства

IMG_1321Своє чергове засідання, що відбулося 25 травня 2017 року,  краєзнавчий клуб «Моя Черкащина», організований Черкаською обласною організацією НСКУ, присвятив Всеукраїнському Дню краєзнавства.

IMG_1332Відкриваючи засідання, голова облорганізації НСКУ Василь Мельниченко зазначив, що Черкащина має славні краєзнавчі традиції та зупинився на сторінках історії краєзнавчого руху, приділивши увагу подвижникам краєзнавства, завдяки яким краєзнавство набуло розвитку у 1920-х рр., зазнало репресій, але  вистояло в часи тоталітарного режиму і відродилося в роки незалежності. Зокрема, були названі такі краєзнавці довоєнного часу як Теодосій Мовчанівський з Умані, Софія Терещенко та Михайло IMG_1312Іванченко зі Звенигородщини, Дмитро Бочков з Черкас, дослідники рідного краю наступного періоду Костянтин Кушнір-Марченко з Чорнобаївщини, Олександр Найда з Чигиринщини, Михайло Пономаренко із Золотоноші, Іван Городинець із Драбівщини, Марія Шкаліберда з Кам’янки, Іван Волошенко з Монастирища, Іван Сорокопуд з Канева, Павло Соса, Фаїна Непийвода і Микола Щербина з Черкас та багато інших. У виступі Василя Мельниченка йшла мова і про сучасні справи краєзнавців області.

IMG_1315Валентин Лазуренко — голова конкурсної комісії з присудження обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича, повідомив, що з 1994 року її  лауреатами стали 27 краєзнавців та 12 авторських колективів Черкащини. З наступного року передбачено ще одну номінацію цієї премії — за активну роботу з розвитку громадського музейництва.

IMG_1323На постаті відомого уродженця Черкащини, фундатора українського краєзнавства Михайла Максимовича зупинився член НСКУ Григорій Голиш — директор наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Він наголосив, що саме Михайло Максимович поклав початок науковому дослідженню окремих регіонів України, в тому числі й Черкащини. Гідним продовжувачем його справи був золотоніський краєзнавець Михайло Пономаренко.

1 ДядикПро здобутки краєзнавців Кам’янського району проінформували голова районного осередку НСКУ Олександр Шамрай і директор Кам’янського історико-культурного заповідника, член НСКУ Галина Таран. В районі вже традиційними стали IMG_1330учнівські історико-краєзнавчі конференції, конкурси на кращі роботи, видання краєзнавчої літератури про історію краю та його людей. Заступник директора заповідника, член НСКУ Таміла Чупак виконала кілька авторських пісень, присвячених Кам’янщині.

3 ЯшанАвтор книги «Куцівський бурлака» про Тодося Осьмачку, краєзнавець з Ротмистрівки Сергій Мошенський розповів про свої творчі здобутки, привів кілька сюжетів із своїх шевченкознавчих напрацювань.

IMG_1327Висвітленню засідання клубу і здобутків краєзнавців Черкащини будуть присвячені тематичні передачі на телебаченні та радіо телерадіокомпанії «Рось» 28 травня.
Наступні засідання клубу, створення якого схвально сприйняте громадськістю, присвячуватимуться актуальним і цікавим темам історії та сучасності Черкащини.

Василь Мельниченко,
голова Черкаської обласної організації НСКУ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *