«Проблеми люстраційних заходів у період переходу від диктатури до демократичного правління: регіональний вимір»

«Проблеми люстраційних зах...

 

Круглий стіл на тему «Проблеми люстраційних заходів у період переходу від диктатури до демократичного правління: регіональний вимір» відбувся 13 березня 2014 року в Ужгородському прес-клубі.

На зустрічі було зроблено спробу охарактеризувати засоби і способи здійснення громадського контролю за органами влади з метою піднесення ефективності їхньої діяльності та повернення зруйнованої довіри.

Учасниками круглого столу були д. ю.н., професор В. Лемак, к.ю.н., доц.. М. Савчин, громадський активіст С. Денисенко, тимчасовий голова громадського люстраційного комітету В. Маняк та ін.

У своєму виступі, зокрема, В. Лемак відізвався позитивно про діяльність правозахисника Захарова. Нами йому було дано реальну характеристику зазначеної особи, яка нині на пару з Лутковською «поїдає» грантові кошти, але нічого конкретного не роблять для захисту прав людини і громадянина в Україні.

В. Маняк повідомив про двох кандидатів на посаду начальника управління МВС України у Закарпатській області – Василя Рябінчака і Сергія Вучкана.

В роботі круглого столу взяв участь і виступив голова ЗОО НСКУ.

 

Круглий стіл

на тему «Проблеми люстраційних заходів у період переходу від диктатури до демократичного правління: регіональний вимір» відбувся 13 березня 2014 року в Ужгородському прес-клубі.

На зустрічі було зроблено спробу охарактеризувати засоби і способи здійснення громадського контролю за органами влади з метою піднесення ефективності їхньої діяльності та повернення зруйнованої довіри.

Учасниками круглого столу були д. ю.н., професор В. Лемак, к.ю.н., доц.. М. Савчин, громадський активіст С. Денисенко, тимчасовий голова громадського люстраційного комітету В. Маняк та ін.

У своєму виступі, зокрема, В. Лемак відізвався позитивно про діяльність правозахисника Захарова. Нами йому було дано реальну характеристику зазначеної особи, яка нині на пару з Лутковською «поїдає» грантові кошти, але нічого конкретного не роблять для захисту прав людини і громадянина в Україні.

В. Маняк повідомив про двох кандидатів на посаду начальника управління МВС України у Закарпатській області – Василя Рябінчака і Сергія Вучкана.

В роботі круглого столу взяв участь і виступив голова ЗОО НСКУ.

«Доля всіх українських земель нині залежить передовсім од нашої праці й сили…»

«Доля всіх українських зем?...

      13 березня 2014 року в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти проведено обласну науково-методичну конференцію «Августин Волошин і розвиток педагогічної думки на Закарпатті в першій половині XX ст.».
    На початку конференції науковий співробітник Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки М. В. Делеган оприлюднив вітання директора Інституту О. А. Удода:

«Учасникам наукової конференції
«Августин Волошин і розвиток педагогічної думки на Закарпатті в
першій половині XX ст.»
     Щиро вітаю учасників і гостей актуального наукового форуму. Особливо важливо нині згадати, що формування основ українського державотворення, проголошення устами Августина Волошина 15 березня 1939 року незалежності Карпатської України стало однією з визначальних подій в історії національно-визвольної боротьби нашого народу, переконливим проявом багаторічних устремлінь до національної єдності й державного суверенітету.
   Неоціненний вклад А. Волошина у розвиток освіти і науки, культури. Педагогічній діяльності він присвятив понад 45 років життя. Його зусиллями були написані і видані за свої кошти підручники для учнів народних шкілЮ середніх і вищих навчальних закладів.
     Нині. В час загрози цілісності нашої держави, особливо гостро звучать слова президента Карпатської України, сказані ним у квітні 1939 року: «Доля всіх українських земель нині залежить передовсім од нашої праці й сили, і жодний громадянин не може усунутися од відповідальності».
     Бажаю учасникам конференції всебічного і глибокого вивчення вагомого вкладу Августина Волошина у розвиток педагогічної думки на Закарпатті та Україні в цілому, умілого його використання з врахуванням викликів інформаційного суспільства.

                                                                Удод О. А., директор Інституту інноваційних
                                              технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки
                                             України, член-кореспондент Національної академії
                                                    педагогічних наук, доктор історичних наук.
     Київ,
13 березня 2014 року».

         В роботі конференції взяли участь науковці, педагоги, краєзнавці та студенти.
           Учасники конференції насамперед відзначили історичний вклад Августина Івановича Волошина в українську державотворчість, наголосивши на певній подібності становища Карпатської України і нинішньої незалежної української держави.
            Детально проаналізовано насамперед педагогічну, а також громадсько-політичну, культурну діяльність визначного українського діяча.  Акцент ставився на актуальності педагогічної спадщини А. Волошина, методичних основах введення його постаті  в навчально-виховний процес сучасної української школи і т. ін.  
           Значний інтерес в учасників конференції викликали виступи професора кафедри менеджменту та інноваційного розвитку освіти ЗІППО, д. фіз. – мат. н., професора В. В. Химинця,  директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації, к . пед. н., доцента М. І. Кляп, завідувача кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО, к. пед. н., доцента М. Р. Баяновської, наукового співробітника Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, к. і. н. М. В. Делегана, завідувача кафедри педагогіки та психології ЗІППО, к. пед. н., доцента Л. П. Ходанич та ін.  В сього на пленарних і секційних засіданнях виступило більше тридцяти доповідачів.
          За підсумками обговорення порядку денного прийнято відповідне рішення конференції.
       Організаторами конференції виступили департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації, Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти і Закарпатський художній інститут.
   
             Голова ЗОО НСКУ,
 науковий співробітник Інституту
інноваційних технологій і змісту
освіти Міністерства освіти і науки України М. В. Делеган
    

Додаток ІДодаток ІIДодаток ІII

Тарас Шевченко в контексті світової культури

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ДЕПАРТАМЕНТ КУЛЬТУРИ, РЕЛІГІЙ ТА НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ КРАЄЗНАВЦІВ УКРАЇНИ

 

Інформаційний лист

 

Шановні колеги!

Запрошуємо

 

Вас взяти участь у роботі Всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції

«Тарас Шевченко в контексті світової культури»

(До 200-річчя від дня народження Кобзаря)

       

         Конференція відбудеться 13-14 березня 2014 року у приміщенні Тернопільського обласного краєзнавчого музею: початок о 10.00.

 

Передбачається робота за темами:

  • Творча спвдщина Тараса Шевченка: поезія;
  • Творча спвдщина Тараса Шевченка: проза;
  • Творча спвдщина Тараса Шевченка: малярство;
  • Творча спвдщина Тараса Шевченка: епістолярій;
  • Лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка;
  • Тарас Шевченко у красному письменстві;
  • Тарас Шевченко у нумізматиці, філателії, фалеристиці, сфрагістиці;
  • Тарас Шевченко у скульптурі;
  • Краєзнавчі стежки Кобзаря;
  • Тарас Шевченко мовою художників;
  • Вшанування Кобзаря.

        Офіційна мова конференції – українська.

Для участі в науково-краєзнавчій конференції просимо надіслати текст доповіді (виступу, повідомлення) українською мовою до 15.02.2014 року (обсяг – до 10 сторінок та до 5 ілюстрацій). Посилання на джерела та літературу робити в тексті у квадратних дужках, наприклад [1, с. 12], відповідно до списку використаних джерел та літератури (озаглавлюється «Список використаних джерел»), що розміщується за абеткою  наприкінці тексту (шрифт Times New Roman, 14 кегль, міжрядний інтервал 1, абзацний відступ 1см, вирівнювання за шириною. Поля зліва – 3 см, справа – 1 см, зверху – 2 см, знизу – 2 см. Оформлення списку літератури і джерел – 12 кегль, інтервал – 1).

На окремому аркуші необхідно подати інформацію про автора: місце роботи або навчання, вчене звання, науковий ступінь, посада, контактні телефони (робочий, домашній або мобільний), електронна пошта.

      

Зразок оформлення:

УДК

Дуда І, Мельничук Б. (Тернопіль)

ТАРАС ШЕВЧЕНКО І ТЕРНОПІЛЬЩИНА

         З абзацу – анотація (українською та англійською мовами): курсив

         Ключові слова – до 10 позицій: курсив

         Проблематика публікації

         Подати посилання на опубліковані дотепер матеріали зауваженої тематики

 

Текст

Список використаних джерел

 

Планується видання збірника матеріалів. Прохання, за можливості, використовувати електронну пошту або надсилати на адресу музею.

Проїзд, проживання та харчування за кошти учасників.

Ми будемо вдячні Вам за поширення цієї інформації серед колег.

 

Організаційні внески для учасників конференції – 100 грн. Доктори наук організаційний внесок не сплачують.

Оплата під час реєстрації.

 

 

Адреса оргкомітету:

46008, Тернопіль, майдан Мистецтв, 3

Тернопільський обласний краєзнавчий музей

е-mail: tokm-1913@ukr.net

Додаткова інформація:

Факс 524477, тел. (0352) 52-58-94, моб. 0673542681 – Чеканова Наталія Богданівна, координатор. 

 

Оргкомітет