28 серпня 2021 року, з нагоди 30-річчя Незалежності України, у форматі історико-краєзнавчої експедиції, члени Національної спілки краєзнавців України завітали до міста Корсунь-Шевченківський, що на Черкащині.
У рамках одноденної поїздки краєзнавці ознайомилися із тутешніми історико-архітектурними та природними пам’ятками, культурно-освітніми установами, ландшафтними краєвидами.
До 30-річчя Незалежності України велику групу краєзнавців Донеччини, рішенням Президії Донецької обласної організації НСКУ, відзначено медаллю «30 років Незалежності України».
Національна спілка краєзнавців України вітає із 30-річчям Незалежності України!
Краєзнавча спільнота із особливим пієтетом ставиться до цієї дати, адже об’єднує у своїх лавах лише відданих патріотів, тих, хто цікавиться минулим нашої держави та свого рідного краю, займається збереженням національної історико-культурної спадщини, шанує і поважає багатовікові традиції українського народу!
2 серпня 2021 р., в день 370-річчя святині України – Іллінської церкви в Суботові, що на Чигиринщині, заступник голови Черкаської обласної організації НСКУ, проректор Черкаського державного технологічного університету, доктор історичних наук, професор Валентин Лазуренко саме на батьківщині українського державотворця провів першу символічну презентацію авторської книги “Богдан Хмельницький і навпротистояння церков Суботова”, яка нещодавно побачила світ у харківському видавництві “Новий курс”.
Відеопрезентація книги, яку добротно провело інформаційне агентство Черкащини “Нова Доба” (керівник Тетяна Очеретяна) за участі відомих краєзнавців України, серед яких Василь Мельниченко, Анатолій Морозов, Надія Кукса, Ігор Волошин:
11 серпня 2021 року помер відомий український громадський діяч, вчений, дипломат Роланд Тарасович Франко (1932–2021).
Упродовж багатьох років, починаючи із 1990-х, він брав активну участь у організації та проведенні спілчанських заходів, був соратником першого голови НСКУ П.Т.Тронька у справі розбудови Спілки та активізації краєзнавчого руху в Україні, переймався проблемами розвитку і збереження національної культурно-мистецької спадщини українського народу, сприяв реалізації багатьох важливих проектів у цій сфері.
Острів Джарилгач – популярна локація літнього відпочинку на Херсонщині. Не останню роль у цьому відіграє 25-метровий Джарилгацький маяк, який стоїть тут вже понад 100 років, повідомляє медіаплатформа “Вгору”.
6–14 серпня 2021 року на базі філії УДЦНПВКТУМ «Центрального табору туристського активу учнів України» (Закарпатська область, Хустський район, с.Осій) відбудеться ХІІІ Всеукраїнський зліт юних туристів-краєзнавців, присвячений 30-річчю Незалежності України та 100-річчю Української революції 1917–1921 років.
Виховання любові до рідного краю, шанування історії і культури українського народу, бережливого ставлення до природного різноманіття є метою і завданням Зльоту.