Підписано Меморандум про партнерство та співробітництво між Національною спілкою краєзнавців України та Українським науково-дослідним та освітнім центром вивчення Голодомору

НСКУ-HREC12 липня 2021 року, у рамках урочистого засідання Президії НСКУ, було підписано Меморандум про партнерство та співробітництво між Національною спілкою краєзнавців України та Українським науково-дослідним та освітнім центром вивчення Голодомору (HREC in Ukraine).

Меморандум-НСКУ-HRECДокумент, під яким поставили свої підписи голова НСКУ, член-кореспондент НАН України Олександр Реєнт та директорка ГО “УЦВГ” Людмила Гриневич, передбачає налагодження співпраці в царині підтримки й популяризації краєзнавчих досліджень, збереження пам’яті про Голодомор – геноцид Українського народу.

Читати далі Підписано Меморандум про партнерство та співробітництво між Національною спілкою краєзнавців України та Українським науково-дослідним та освітнім центром вивчення Голодомору

XVI Всеукраїнська наукова конференція «Українське краєзнавство як націєтворчий феномен: спадщина, стан і перспективи» (анонс)

Інф. лист конф. ІФОО НСКУ - ост._Страница_114 грудня 2021 р. відбудеться XVI Всеукраїнська наукова конференція «Українське краєзнавство як націєтворчий феномен: спадщина, стан і перспективи» (до 30-річчя проголошення незалежності України).

Мета конференції: розширення знань про діяльність Національної спілки краєзнавців України. Важливим на науковому форумі є розгляд таких питань:

  • краєзнавство як комплексна складова вивчення та популяризації історії краю;
  • методика краєзнавчої роботи як одна з важливих форм донесення інформації про літописи населених пунктів у закладах освіти та в громадській роботі;
  • упорядкування досліджень про рідний край та їх джерельна база, способи їх використання, форми організації краєзнавчої діяльності, застосування краєзнавчих знань в освітньому процесі;
  • організація краєзнавчої, пошукової, музейної, пам’яткоохоронної діяльності в закладах освіти, музейній, бібліотечній та архівній роботі.

Інформаційний лист

Читати далі XVI Всеукраїнська наукова конференція «Українське краєзнавство як націєтворчий феномен: спадщина, стан і перспективи» (анонс)

Краєзнавці відвідали Літературно-меморіальний музей Михайла Стельмаха на Батьківщині голови НСКУ Олександра Реєнта

Музей Стельмаха, Дяківці

Нещодавно Літературно-меморіальний музей Михайла Стельмаха у селі Дяківці на Вінничині відвідали член Президії НСКУ, декан факультету політології та права Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, доктор історичних наук, професор Б.І.Андрусишин та кандидат психологічних наук Л.Є.Андрусишина.

У 1949 році в цьому селі народився голова Національної спілки краєзнавців України, член-кореспондент НАН України, доктор історичних наук, професор Олександр Петрович Реєнт. Він пригадував, що у шкільні роки сюди не раз приїздив його видатний земляк – письменник Михайло Стельмах. Зустрічі письменника із учнями, безпосереднє спілкування залишило незабутнє враження на довгі роки, як і прочитані книги його авторства.

Читати далі Краєзнавці відвідали Літературно-меморіальний музей Михайла Стельмаха на Батьківщині голови НСКУ Олександра Реєнта

На Київщині за ініціативи члена НСКУ відкрили барельєф Олександру Кониському

03_(2)У неділю в Боярці (Київська область) у межах заходів національно-патріотичного фестивалю «Під покровом тризуба» було відкрито меморіальну дошку на честь українського письменника і громадського діяча Олександра Кониського.

Барельєф прикрасив стіну прохідної навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна. І не випадково, адже саме на території закладу, де нині розташований парк, у 1899 році за рік до смерті мешкав Олександр Кониський, а його дружина прожила в цій садибі до 1915 року.

Читати далі На Київщині за ініціативи члена НСКУ відкрили барельєф Олександру Кониському

Наукова конференція «Дермань і Мізоч в історії та культурі Волині»

3176879Запрошуємо до участі в науковій конференції «Дермань і Мізоч в історії та культурі Волині» (Рівне, 25 вересня 2021 року).

Тематичні напрями:

  •  Дермань, Мізоч і навколишні поселення у світлі археології
  • Історія Дерманя, Мізоча і навколишніх поселень у ранньомодерний період
  • Дермань і Мізоч в добу імперії та Української революції (кінець XVIII – початок XX ст.)
  • Дермань та Мізоч у міжвоєнний період
  • Друга світова війна та національно-визвольна боротьба на теренах південної Здолбунівщини
  • Мізоч та Дермань у складі УРСР
  • Мізоч та Дермань у період незалежності: основні тенденції розвитку
  • Культурна спадщина регіону. Дерманський монастир
  • Історіографія вивчення минулого Дерманя і Мізоча. Відомі постаті краю

Читати далі Наукова конференція «Дермань і Мізоч в історії та культурі Волині»

Презентація оновленої експозиції музею «віхи і люди» у Яремче на Прикарпатті

museum1У мальовничому Яремче на дитячій туристській базі «Прут» відбулася презентація оновленої експозиції музею «Віхи і люди».

До уваги гостей музею запропоновані інформаційні стенди про найвідоміших відвідувачів турбази «Прут». Галерею видатних постатей України органічно доповнила колекція графіки із творчого доробку талановитого митця, Заслуженого художника України Яреми Оленюка, а також світлини зі спадщини журналіста і фотомитця Василя Мельника.

Читати далі Презентація оновленої експозиції музею «віхи і люди» у Яремче на Прикарпатті

Книга Л.Іванченко та Л.Проценка “Сторінки історії села Дубовичі Глухівського повіту Чернігівської губернії”

001._титулВийшла друком книга краєзнавців Лесі Іванченко та Леоніда Проценка “Сторінки історії села Дубовичі Глухівського повіту Чернігівської губернії: XVIII – початок XX ст. (за матеріалами парафіяльних та інших джерел)” (К., 2021).

Видання схвалено до друку на засіданні Президії Національної спілки краєзнавців України 30 червня 2020 р.

У книзі представлено відомості про жителів села Дубовичі кінця XVIII – початку XX ст. Оприлюднення фрагментів із наявних на сьогодні парафіяльних джерел Рідзво-Богородицької церкви поповнить архів біографічної документації новими іменами, вважають автори.

527b8c_be038e31fc884c4eaed74ae983f24baf_mv2

Читати далі Книга Л.Іванченко та Л.Проценка “Сторінки історії села Дубовичі Глухівського повіту Чернігівської губернії”

Самовіддане служіння мистецтву та краєзнавству: відкриття мистецької виставки «Збережемо природу Карпат»

expo3У Музеї етнографії та екології Карпатського краю міста Яремче відбулося відкриття мистецької виставки «Збережемо природу Карпат», присвяченої 30-літтю Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

Іван Михайлович Гаврилів, художник, Почесний краєзнавець України, член Національної спілки краєзнавців України, презентував авторські твори образотворчого мистецтва на екологічну тематику. Усе творче життя митця присвячене рідній Івано-Франківщині. Іван Михайлович був учасником обласних та республіканських виставок, здійснював художнє оформлення багатьох громадських, сакральних і меморіальних споруд.

Читати далі Самовіддане служіння мистецтву та краєзнавству: відкриття мистецької виставки «Збережемо природу Карпат»

Урочисте засідання Президії НСКУ з нагоди вручення Премії імені академіка Петра Тронька (12.07.2021)

Президія НСКУ-2Щорічно, 12 липня, Національна спілка краєзнавців України традиційно вшановує пам’ять академіка Тронька Петра Тимофійовича (1915–2011) – Героя України, відомого вченого, першого очільника Спілки (у 1990–2011 рр.).

Покладання квітів, П.ТронькоЦього дня відбулося покладання квітів до його могили на Байковому цвинтарі. В урочистостях взяли участь представники керівних органів НСКУ (зокрема голова, член-кореспондент НАН України Олександр Реєнт) та регіональних Премія Петра Тронькаорганізацій, відомі краєзнавці, подвижники Петра Тимофійовича. Присутні обмінялися спогадами про П.Тронька, активна діяльність якого у культурній та пам’яткоохоронній сфері продовжує слугувати прикладом для сучасних поколінь.

Читати далі Урочисте засідання Президії НСКУ з нагоди вручення Премії імені академіка Петра Тронька (12.07.2021)

Родові таємниці Сіверянського краю (збірник матеріалів ІХ історико-генеалогічних читань)

Збірник- родові таємниціВийшов друком збірник матеріалів ІХ історико-генеалогічних читань “Родові таємниці Сіверянського краю”.

Родові таємниці Сіверянського краю. Випуск 9. Ніжин: Видавець ПП Лисенко М.М., 2021. 276 с.

Повнотекстовий варіант видання

Збірник виданий за сприяння Новгород-Сіверської міської ради.

Читати далі Родові таємниці Сіверянського краю (збірник матеріалів ІХ історико-генеалогічних читань)