Дерашизація або демосквизація: не можна дерусифікувати те, що Руссю не було

IMG_20220624_081255

Останнім часом у зв’язку з безпрецедентною агресією Росії з’являється все більше повідомлень про ліквідацію в Україні слідів присутності «русского міра».

Так, наприклад, повідомляють про перейменування вулиць і станцій метро, демонтаж пам’ятників і меморіальних дощок російським діячам тощо.

Називають ці акти очищення від російської скверни узагальнюючим терміном «дерусифікація». Але, придивившись уважніше до терміну «дерусифікація», побачимо, що і сам він є одним зі слідів «русского міра», залишеного нам російською ідеологією. А отже, і він підлягає заміні в українській літературі та засобах масової інформації.

Читати далі Дерашизація або демосквизація: не можна дерусифікувати те, що Руссю не було

Краєзнавці Черкащини в межах регіонального телемосту обговорили свою діяльність в умовах війни

received_1554534068282832

Про плани, які зламала війна, грунтовну роботу, що продовжується і в умовах воєнного стану, та «Книгу мужності Черкащини», що збереже для нащадків пам`ять про героїчний спротив земляків на різних фронтах цієї жорстокої війни путінської росії проти України.

Таких тем торкнулись учасники Регіонального телемосту «Краєзнавці Черкащини: Україна переможе», який відбувся 26 травня 2022 р. в Черкаські обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка за ініціативи Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Захід, присвячений Всеукраїнському дню краєзнавства, який вже шостий рік поспіль відзначається 28 травня, об’єднав не лише краєзнавців з усієї Черкаської області, а й зацікавив представників осередків з інших регіонів.

Читати далі Краєзнавці Черкащини в межах регіонального телемосту обговорили свою діяльність в умовах війни