Слов’янськ (Донецька область) став місцем проведення великого літературного свята «Живий у пісні, живий у віках», присвяченого 201-річниці від дня народження поета-романтика Михайла Петренка, який найбільше прославився піснею на його слова – «Дивлюсь я на небо…».
25 вересня 2018 року в залі Центральної міської бібліотеки зібралися прозаїки, поети, музиканти, краєзнавці, бібліотекарі та студентська молодь.
Організатор свята, голова Донецької обласної організації НСКУ, він же голова комісії з присудження премії імені М.Петренка Валерій Романько у своєму вітальному слові наголосив на необхідності й важливості вшанування пам’яті славетного земляка, причому організацію такого щорічного свята взяла на себе Слов’янська краєзнавча організація. Очільник краєзнавців пояснив, чому літературно-мистецький захід відбувається саме у вересні кожного року. На жаль, історикам та краєзнавцям достеменно невідома точна дата народження поета, відомий тільки рік — 1817-й. Тому, згадавши традицію наших предків давати дитині ім’я святого, у день якого вона народилася, фахівці вирішили вважати днем народження Петренка 19 вересня, коли шанується святий Михайло.
Свято розпочалося із виконанням пісень на вірші М.Петренка, які прославили Слов’янськ. Під час заходу лунали вірші Михайла Петренка й поезії слов’янців, присвячені відомому поету-земляку. Перед присутніми виступали дослідники творчості поета-романтика.
Цьогоріч уже всьоме визначено лауреатів конкурсу імені М.Петренка. В урочистій обстановці їм було вручено пам’ятні знаки «Михайло Петренко. 1817-1862», посвідчення та дипломи лауреатів.
У номінації «Поезія» премію було присуджено Людмилі Дасів — поетесі та авторці пісень із міста Краматорськ. У номінації «Популяризація творчості у ЗМІ, в окремих творах, у закладах освіти, музейних експозиціях» званнями лауреатів відзначені Тетяна Лисак — голова Слов’янської краєзнавчої організації, заступниця начальника СК НАУ (м. Слов’янськ), Віктор Васильчук — журналіст, письменник (м.Коростень Житомирської обл.), Віктор Прокопчук — професор, доктор історичних наук (м.Дунаївці Хмельницької обл.), Анатолій Шамрай — музейний працівник, археолог, краєзнавець (посмертно, м.Слов’янськ).
Лауреатів вітала міська влада в особі начальника відділу культури Марини Олійник, спонсори фінансової частини премії – голова ГО «Наш дім – Слов’янськ» Олег Зонтов, музейні та бібліотечні працівники, журналісти та краєзнавці. До свята видано буклет «Лауреати премії імені М.Петренка» (укладач В.Романько) та книгу члена НСКУ Леоніда Щибрі «На зламі двох століть», які було презентовано на заході.
Після завершення урочистої частини всі охочі мали можливість поспілкуватися з місцевими літераторами та краєзнавцями.
Віктор Скрипник,
член НСКУ, Почесний краєзнавець України
Вообще-то, держать на сайте всякое информационное барахло, которое еще на момент написания было фальсификатом, это диагноз не только сайта, но авторов.
Именно такие авторы своими писульками опускают краеведение до уровня дремучего беспринципного самопиара.