Відбулася презентація історико-краєзнавчого видання «Уклін Вам, Задубрівці»

Презентація-Задубрівці-6-1024x57614 вересня 2021 року, за участі членів Президії Національної спілки краєзнавців України, відбулася презентація ґрунтовного історико-краєзнавчого видання «Уклін Вам, Задубрівці: Історія села Задубрівці».

ЗадубрівціУ книзі, на основі широкої джерельної бази, висвітлено історію покутського села Задубрівці (Івано-Франківська обл.), створено цілісний образ громади крізь призму її понад 500-літнього минулого.

Уклін Вам, Задубрівці: Історія села Задубрівці / авт. ідеї Василь Гладій; кер. авт. кол., гол. ред. Андрій Королько. Чернівці: Друк Арт, 2020. 760 с.: фото

Презентація-Задубрівці-4Презентація видання відбулася у рамках засідання Президії НСКУ. Представити книгу прибула делегація з Івано-Франківська, зокрема:

Президія-НСКУ_14.09.2021-1024x576Під час вітального слова голова НСКУ, заступник директора Інституту історії України НАН України, член-кореспондент НАН України Реєнт Олександр Петрович підкреслив, що Івано-Франківська обласна організація є однією із найбільш плідних та ефективних у роботі. Презентоване видання наочно це підтверджує. Підготовка книги стала результатом колосальної роботи низки істориків-краєзнавців та стала можливою за умови підтримки місцевої влади.

Презентація-Задубрівці-10Автор ідеї видання книги про Задубрівці, перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради В.Гладій проінформував присутніх про концептуальні засади проекту. За його словами підготовча робота (планування, збір джерел, робота із жителями села, написання, редагування, друк) тривала 5 років. У результаті книга набула цілісної форми, а її видання є прикладом ефективності і важливості регіональних видавничих програм.

Презентація-Задубрівці-14Специфіку структури і змістового наповнення дослідження детально розкрив керівник авторського колективу, кандидат історичних наук Андрій Королько. Він зазначив, що у роботі використано понад 2700 позицій джерел та літератури, матеріали дев’яти центральних і місцевих архівних та бібліотечних установ (Івано-Франківська, Києва, Львова, Чернівців, Варшави, Кракова). Подібний підхід забезпечив інноваційний характер книги, її багаторівневу цінність.

Про наукові та історико-краєзнавчі дослідження з вивчення Покуття розповів член редколегії видання, доктор історичних наук, професор В.Марчук. Дослідник констатував, що за минулі тридцять років краєзнавцями написано понад 110 праць з історії міст і сіл цієї історико-географічної частини України, введено у науковий обіг важливі відомості, зокрема і про село Задубрівці.

Президія НСКУ-В.А.СмолійПрисутній на презентації директор Інституту історії України НАН України, член Президії НСКУ, академік НАН України Смолій Презентація-Задубрівці-8Валерій Андрійович зазначив, що книга є органічним сучасним продовженням унікального видавничого проекту «Історія міст і сіл Української РСР», прикладом того, що, попри всі труднощі, підготовка подібних ґрунтовних краєзнавчих досліджень з історії кожного населеного пункту реальна і потрібна. І у цьому відношенні Івано-Франківська область перебуває чи не на першому місці.

Презентація-ЗадубрівціУ обговоренні також взяв участь один із рецензентів, доктор наук з державного управління, професор Ігор Грицяк (Київський університет імені Бориса Грінченка), який дав найвищу оцінку результатам роботи авторського колективу.

Презентація-Задубрівці-М.Ю.КосилоГолова Івано-Франківської обласної організації НСКУ, директор Івано-Франківського обласного державного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді Михайло Косило зауважив, що майже половина населених пунктів Прикарпаття має видання, присвячені власній історії. Така результативність забезпечена безперервною і ефективною співпрацею місцевих краєзнавців, університетських вчених та місцевої влади. За підрахунками М.Косила на Прикарпатті друкується 16 періодичних видань історико-краєзнавчого та літературно-мистецького характеру. Кожне із них, як і презентована книга про Задубрівці, є вагомим вкладом у розвиток патріотизму, національно-культурної спадщини українського народу.

Презентація-Задубрівці-9Під час обговорення виступили кілька відомих вчених, членів Президії НСКУ. Доктор історичних наук, професор Олександр Гуржій відзначив важливість комунікації із жителями Задубрівців на етапі написання книги та збору матеріалів. На колосальну кількість джерел, використаних при підготовці видання, звернув увагу член-кореспондент НАН України, професор Віктор Даниленко.

Наприкінці презентації, голова НСКУ Олександр Реєнт, високо оцінивши вклад прикарпатських дослідників у розвиток краєзнавчого руху та збереження і популяризацію історико-культурної спадщини рідного краю, вручив відзнаки Спілки В.Гладію, В.Марчуку, М.Косилу, А.Корольку, І. Косило.

Володимир Милько,
прес-секретар НСКУ

One thought on “Відбулася презентація історико-краєзнавчого видання «Уклін Вам, Задубрівці»”

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *