11 червня 2019 р. Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві прийняло рішення про державну реєстрацію змін до відомостей Київської міської організації Національної спілки краєзнавців України, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
Архів за місяць: Червень 2019
У Бердичеві відбулася VIII Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція “Бердичівська земля як феномен розвитку європейської культури та мистецтва”
«Бердичівська земля як феномен розвитку європейської культури та мистецтва» – тема Всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції, що зібрала краєзнавців, науковців, істориків та вчителів 20 червня 2019 року в Музеї історії Бердичева.
Присвятили цьогорічну конференцію 220-річчю від Дня народження відомого французького письменника Оноре де Бальзака та 160-річчю від Дня народження класика єврейської літератури Шолом-Алейхема. За останні 20 років це 8-ма науково-краєзнавча конференція у Бердичеві, каже голова Житомирської обласної організації НСКУ Павло Скавронський, два десятки літ тому, перша – була присвячена теж річниці, 200-літтю, від Дня народження Оноре де Бальзака.
Відбулася звітно-виборна конференція Херсонської обласної організації НСКУ
18 червня 2019 року на базі відділу краєзнавства Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара відбулася чергова звітно-виборна конференція Херсонської обласної організації НСКУ.
Конференція є вищим керівним органом організації, що скликається не менше, ніж раз на три роки. Її делегатами вважаються всі дійсні члени НСКУ, що обліковуються на території Херсонської області. Нині у лавах організації перебувають 27 членів Спілки, більшість з яких взяли участь у роботі конференції.
Крім дійсних членів НСКУ, на захід завітали друзі та партнери обласного осередку Спілки з Національного природного парку “Нижньодніпровський” на чолі з директором О.Г.Чачибаєю, співробітники Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара.
Читати далі Відбулася звітно-виборна конференція Херсонської обласної організації НСКУ
100 талановитих молодих киян нагороджені премією Київського міського голови
Четвертий рік поспіль 100 талановитих та молодих киян отримують премію Київського міського голови у рамках молодіжної акції «Таланти Києва», яка присвячена Дню молоді. Церемонія відбулася 21 червня 2019 р. у Колонній залі Київської міської державної адміністрації.
Цього року грошову винагороду отримували за внесок у розвиток молодіжного руху, наукові та творчі досягнення столиці. Серед лауреатів – у номінації «Наукові досягнення» було нагороджено члена Національної спілки краєзнавців України, кандидата історичних наук Олександра Маєвського.
Читати далі 100 талановитих молодих киян нагороджені премією Київського міського голови
У Хмелівці на Прикарпатті вручено краєзнавчу премію імені Євгена Паранюка
18 червня 2019 р. в с.Хмелівка Богородчанського району краєзнавцям вручено премію ім. Євгена Паранюка Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.
Цьогорічними лауреатами стали Михайло Павлович Дземан, краєзнавець із Тлумача, педагог, відповідальний секретар Тлумацької районної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Паньків Михайло Ілліч, краєзнавець з Івано-Франківська, кандидат історичних наук, почесний голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, Федоришин Ольга Семенівна, краєзнавець з Долини, відповідальний секретар Долинської районної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, майстер народної творчості з писанкарства.
Премію вручали Михайло Косило, голова Івано-Франківської обласної організації НСКУ та Любов Лапчук, племінниця Євгена Паранюка. Вручення премії відбулося в рамках обласного краєзнавчо-літературного фестивалю імені Євгена Паранюка «Чуєш, брате, мій» на території Хмелівської гімназії.
Читати далі У Хмелівці на Прикарпатті вручено краєзнавчу премію імені Євгена Паранюка
Визначено переможців II Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного Рейтингу – 2018»
4 червня 2019 року в головному корпусі Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського було підбито підсумки Всеукраїнського бібліотечного Біографічного рейтингу–2018 – інформує портал “Буквоїд”. Одним із партнерів рейтингу є Національна спілка краєзнавців України.
У першій половині цього дня у приміщенні НБУВ відбулися П’ятнадцяті Біографічні читання, присвячені 100-річчю від часу заснування Біографічної комісії УАН та 25-річчю Інституту біографічних досліджень, а також концептуальним засадам організації Біографічного рейтингу.
О 13-00 у Шевченковій (виставковій) розпочалася церемонія підведення підсумків та нагородження переможців Всеукраїнського бібліотечного Біографічного Рейтингу–2018.
Читати далі Визначено переможців II Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного Рейтингу – 2018»
Катастрофа на Чорнобильській АЕС: документальне видання та серія інтерв’ю
Нещодавно вийшла друком книга “Чорнобильське досьє КҐБ. Суспільні настрої. ЧАЕС у поставарійний період: збірник документів про катастрофу на Чорнобильській АЕС” до підготовки якої долучилися відомі науковці, історики та краєзнавці.
Упродовж червня упорядники видання (зокрема член Президії НСКУ, заступник головного редактора журналу “Краєзнавство”, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України Олег Бажан) неодноразово виступали у ЗМІ, розповідаючи про книгу та загалом події, пов’язані із аварією на ЧАЕС.
Чорнобильське досьє КҐБ. Суспільні настрої. ЧАЕС у поставарійний період: збірник документів про катастрофу на Чорнобильській АЕС / Відп. ред. В.Смолій; Ред. кол.: А.Когут, І.Лябах, М.Панова, О.Рубльов, В.Хропко; Упоряд: О.Бажан, В.Бірчак, Г.Боряк. Галузевий державний архів Служби безпеки України; Інститут історії України НАН України; Український інститут національної пам’яті. ? К., 2019. ? 1200 с.
Відео презентації видання у Музеї Майдану 6 червня:
Читати далі Катастрофа на Чорнобильській АЕС: документальне видання та серія інтерв’ю
Всеукраїнська науково-практична краєзнавча конференція «Перші Шамраївські наукові читання»
Запрошуємо науковців, краєзнавців, працівників музеїв та усіх зацікавлених осіб до участі у Всеукраїнській науково-практичній краєзнавчій конференції “Перші Шамраївські наукові читання” (на пошану А. В. Шамрая), яка відбудеться 7-8 листопада 2019 року.
Тематичні напрями роботи конференції:
- соціально-економічні та суспільно-політичні проблеми історії України та Донбасу;
- археологічні, культурологічні, етнографічні, географічні аспекти краєзнавчих досліджень;
- роль музеїв у розвитку історичного краєзнавства;
- теоретичні і прикладні проблеми розвитку історичного краєзнавства та регіоналістики;
- видатні постаті України та Донбасу.
Українське краєзнавство сьогодні – заступниця голови НСКУ Руслана Маньковська в ефірі UA: Українське радіо
Українське краєзнавство сьогодні – це врятовані пам’ятки культури, це відкриті і колись забуті імені діячів політики та мистецтва, це можливість подорожувати і вивчати рідний край і т.д. і т.п.
У студії UA: Українське радіо про сучасне українське краєзнавство розповідала заступниця голови Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук Руслана Маньковська.
Науково-практична конференція «Середнє Подністров’я в історії Кам’янеччини»
Запрошуємо взяти участь у Науково-практичній конференції “Середнє Подністров’я в історії Кам’янеччини”, яка відбудеться у жовтні 2019 р. на базі Китайгородської ОТГ Кам’янець-Подільського району.
Робота планується за наступними напрямками:
- Історіографія, археографія, джерелознавство краю.
- Давня та середньовічна історія на землях краю.
- Історичне минуле краю у новий час (до початку Першої світової війни).
- Подністров’я в роки Першої світової війни та національної революції 1917-1921 років.
- Історія краю міжвоєнної доби 1921-1941 років та в роки Другої світової війни.
- Жителі Середнього Подністров’я у революційних подіях сучасності та боротьбі із зовнішньою агресією.
- Історія міст і сіл краю.
- Проблеми мікроісторії та топоніміка краю.
- Культура, освіта, наука, медицина краю.
- Постаті краю.
Читати далі Науково-практична конференція «Середнє Подністров’я в історії Кам’янеччини»